اخبار

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی ؛

برپایی نمایشگاه ترویجی رشتی‌دوزی ، سفال و سرامیک در نگارخانه مارلیک رشت

برپایی نمایشگاه ترویجی رشتی‌دوزی ، سفال و سرامیک در نگارخانه مارلیک رشت
نمایشگاه ترویجی رشتی‌دوزی ، سفال و سرامیک به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از تاریخ 20 تا 27 خرداد ماه 99 در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت در معرض دید علاقه مندان قرار دارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، نمایشگاه ترویجی آثار منتخب هنرمندان رشتی دوزی ، سفال و سرامیک در اولین روز از هفته صنایع دستی با حضور مدیر کل ، معاونین ، مدیر کل سرمایه گذاری استانداری ، اعضای شورای اسلامی شهر رشت ، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و سایر مسئولین در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت گشایش یافت .

گفتنی ست این نمایشگاه اولین نمایشگاه تخصصی در دو رشته رشتی دوزی و سفال است که به معرفی و ترویج محصولات صنایع دستی در سطح استان می پردازد و با هدف فراهم کردن زمینه آشنایی  هنرمندان و اخذ سفارش ، برندسازی در حوزه سفال و رشتی دوزی برگزار شده ‌است .

در این نمایشگاه 36 تابلو و 2 لباس کار شده سنتی از آثار خانم ها ( کاظمی ، اقبال ، پورمحمد ، نژاد شعبانی ، سیماب ) و 11 لباس بچه گانه ، زنانه از آثار خانم ها ( لیلا منتظری گورندانی ، سیده سمیه نصیرزاده ، ربابه آذرنیا ، سیران قمری ) و 30 ظرف سرامیک ، 14 تابلو سفال ، 37 ظرف سرامیک تزئینی از آثار خانم ها ( بهاری و روشن فکر ) و آقایان (زمانی و صداقت ) در معرض دید علاقه مندان می باشد .   

این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از تاریخ 20 تا 27 خرداد ماه ۹۹ در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با حضور تشکل های سفال ، رشتی دوزی و لباس محلی دایر می باشد .

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید