اخبار

با آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند ؛

ساعت کار ادارات دولتی از فردا ( 23 فروردین ) تغییر می‌کند

ساعت کار ادارات دولتی از فردا ( 23 فروردین ) تغییر می‌کند
در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از فردا ( شنبه 23 فروردین ماه 99 ) آغاز می‌شود ، ساعت کار ادارات دولتی از ساعت 7 صبح تا 2 بعد از ظهر خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، بر اساس بخش‌نامه جدید سازمان اداری و استخدامی کشور ، دستگاه‌های اجرایی دولتی از 23 فروردین ماه 99 با رعایت اصول بهداشتی ، به جای یک سوم ، با دو سوم کارمندان خود دایر هستند و ساعت کاری از 7 صبح تا 14 خواهد بود .

در بخش‌نامه شماره 10934 مورخ 19/1/1399 جمشید انصاری « رییس سازمان اداری و استخدامی کشور » به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ( 5 ) قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است : با توجه به تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آغاز مرحله فاصله‌گذاری هوشمند از تاریخ 23/1/1399 و در اجرای بند 14 از مصوبات چهاردهمین جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا که به شرح زیر به تأیید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است ؛ مواردی جهت اقدام لازم اعلام می‌گردد :

" بند 14 – کلیه دستگاه‌های اجرای موظفند ضمن رعایت پروتکل بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص کارکنان ، محیط اداری و ارباب رجوع و تجمعات اداری ، کلیه خدمات عمومی و ضروری دستگاه را از تاریخ 23/1/1399 با حضور دو سوم کارکنان ارائه و تا یک سوم کارکنان را از طریق دورکاری یا اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در محل کار معاف نمایند . ساعت کار روزانه دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها از ساعت 7 تا 14 خواهد بود . ترتیبات اجرایی این مصوبه از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ خواهد شد ."

مشروح موارد ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور در فایل زیر مشاهده نمائید :

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است / نگفتیم همه مرخصی بروند

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ، هفته گذشته در شبکه خبر در پاسخ به این سوال که مرخصی کارمندان اجباری است و استحقاقی نیست و پولش را نمی‌گیرند ؟ اظهار داشت : پولش را می‌گیرند . یعنی این مرخصی‌ها جزء مرخصی سی روزه سالانه کارمند حساب نمی‌شود .

جمشید انصاری تأکید کرد : کارمند سی روز مرخصی استحقاقی دارد و حق خودش است و بعد از غلبه کشور به کرونا مرخصی گرفته و با خانواده از آن استفاده می‌کند .

وی افزود : دستگاه در این شرایط تصمیم گرفته که او را معاف کند و البته حقوقش را می‌گیرد .

به گفته معاون رئیس جمهور ؛ اولاً در دستورالعمل نحوه فاصله‌گذاری هوشمند نگفتیم همه مرخصی بروند بلکه یک سوم کارمندان از طریق دورکاری با بسترهای ارتباطی که دستگاه‌ها فراهم کردند بسته به نوع کار دستگاه یا توانمندی همکاران ، به گونه‌ای باشد که یک سوم محیط اداری در طرح فاصله‌گذاری سبک‌سازی شود و این برای کارمندان نوبت‌بندی می‌شود .

۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید